Aplikace Lepší Jablonec

Aplikace Lepší Jablonec

Od prosince 2018 je v provozu mobilní aplikace nazvaná Lepší Jablonec. Aplikace je nástrojem pro komunikaci mezi občany a jabloneckým magistrátem. Smyslem je odstraňování nedostatků jako například nepořádek ve městě, rozbité lavičky, nebezpečná místa, děravé chodníky nebo silnice, nefunkční veřejné osvětlení, apod.

Aplikace není ničím novým, nahrazuje pouze předchozí aplikaci nazvanou Lepší místo, která byla pro nevýhodné podmínky ukončena. Zároveň jde o zavedený způsob, který již dlouho funguje v rámci jabloneckého webu na stránce Lepší Jablonec.

Jak na to?

Aplikace Lepší Jablonec je prostředkem, jak jednoduše informovat magistrát o nedostatcích a závadách ve veřejném prostoru. Její stažení i používání je zdarma, dostupná pro iOS i Android.

Aplikaci si můžete stáhnout na portálu Google Play pod názvem Jablonec v mobilu.

Při spuštění aplikace vyfotíte konkrétní situaci, přiřadíte jí GPS souřadnice, vyplníte jméno, příjmení, telefonní číslo a e-mailovou adresu a odešlete. Pokud se poloha nepřiřadí automaticky, lze ji zadat z mapy.

Co se děje po zaslání podnětu?

Každý požadavek doputuje na magistrát, kde jej dostane k vyřízení konkrétní člověk a bude prostřednictvím aplikace odesilatele informovat. Stav svého požadavku tak mohou lidé sledovat v podstatě online. Kontaktní údaje se zadávají pro případnou doplňující komunikaci.

Stejnou službu lze využít i na webu www.mestojablonec.cz, kde na mapě určíte místo a můžete přidat obrázek či jinou přílohu.

Tímto způsobem lze podat podnět na řešení nedostatků, rizik či nepořádku v okolí domu.Zpět na předchozí stránku